ETKİNLİKLER
5. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILDI...
18 Mart 2017

 

 

Mizah Sanatı Derneği’nin organize ettiği 5. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 17 Mart 2017 tarihinde saat 17.30’da Ortahisar Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mizah Sanatı Derneği'nin düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Trabzon Fotoğrafevi Derneği  ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği'nin desteklediği 5. Görsel Mizahi yapıtlar sergisi 17 Mart 2017 tarihinde saat 17.30'da Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Serginin açılışını Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dimitry Talanov, il Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon Sanatevi ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, sanatçılar, sanatseverler birlikte yaptılar.

 
 

Açılışta birer konuşma yapan Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç ve Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu; Geleneksel hale gelen serginin bundan sonraki süreçte de hayatiyetini sürdürmesi için sanatçıların güç birliği yapmaya devam etmeleri gerektiğini, Trabzon’un kültürel ve sanatsal geçmişinden günümüze uzanan süreçte gerek yazılı basında, gerekse gerçekleştirilen etkinliklerle önemli işlerin başarıldığını belirttiler. 1900 yılların başından bu güne gelen köklü bir mizah kültürünün olduğunu, bunu da çıkarılan gazete ve dergilerle gösterdiğini söyleyerek Trabzon’un mizahın başkenti olduğuna vurgu yaptılar.  Bastırılmış olan 3 ve 4. Sergilerin albümleri sanatseverlere hediye edildi.

 

 
 

17-25 Mart 2017 tarihleri arasında açık kalacak olan mizah temalı sergi karikatür, fotoğraf ve heykel eserlerden oluşmaktadır. Sergi konsepti heykelde Hasan Fehmi HIZAL, Raşit YAKALI Fotoğrafta; Erol ÖZER, Hasan Fahri GÜMÜŞTEKİN, Meral YESİLÇİÇEK, Mustafa Reşat SÜMERKAN, Muhittin İNCE, Nehir YILMAZ, Nükhet KARAKULLUKÇU ARAS, Şenol ERDENER, Şükrü ÜÇÜNCÜ, Vedat OSMANOĞLU,  Karikatürde; Adnan TAÇ, Aşkın AYRANCIOĞLU, Cumhur GAZİOĞLU, Engin SELÇUK, Fehmi Uygar KIRMIZIKAN, Hakan SÜMER, Hamza GÜL, Hasan SEÇKİN, Hikmet AKSOY, Mehmet SELÇUK, Muammer KOTBAŞ, Murat İLHAN,  Orhan ZAFER, Tamer KÜÇÜK, Zekeriya İSKEFYELİ,  Ziya RAMOĞLU’nun eserlerinden oluşmaktadır.Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
TRABZON 1 NCİ MİZAH FESTİVALİ'Nİ YAPIYORUZ.
  TRABZON 1 NCİ MİZAH FESTİVALİ 9-10 ŞUBAT 2019            Gençlik ve Spor
OYUNCUMUZ ŞÜKRÜ ÜÇÜNCÜ İLE GURUR GECEMİZ
  Derneğimizin Gugulumdakiler Tiyatrosu oyuncusu Şükrü Üçüncü, oyun yazarlığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSUNDAN SOSYAL SORUMLULUK
  Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tirjedi türünde tek p
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta