ETKİNLİKLER
TRABZON NET KOLEJİNDE KARİKATÜR ÇİZİM ATÖLYESİ YAPTIK...
17 Kasım 2017

 

Karikatür sanatçısı Adnan Taç, uzun yıllardır emek verdiği ve Trabzon’da hayata geçirdiği "Yarının Karikatürcülerini Arıyoruz" isimli projesi ile birçok ilköğretim okulunda teorik ve pratik karikatür eğitimine yönelik atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Mizah Sanatı Derneği Başkanı ve karikatür sanatçısı Adnan Taç bu defa da NET Koleji 6-7 sınıf öğrencilerinden karikatüre ilgili olanlarla buluştu.

 

 

 

 

 Yıllardır bu projeye emek veren ve fırsat buldukca okullarda uygulamaya çalışan karikatür sanatçısı Adnan Taç, Mizah Sanatı Derneği çatısı altında ve Karikatürcüler Derneği Trabzon İl Temsilcisi olarak bu sorumluluğu Trabzon'da sürdürmektedir. NET Koleji öğrencilerinden karikatüre ilgili olanlarla 08 Kasım 2017 tarihinde teorik anlatım yaparak bir atölye çalışması gerçekleştiren Adnan Taç, 17 Kasım 2017 tarihinde aynı öğrencilerle bu defa pratik karikatür çizimi atölyesi gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

 

Aslında bu çalışma Fen Bilgisi dersiyle ilgili olarak "Organeller" üzerine gerçekleştirildi. Çocuklar, konuyu kavrama ve daha etkili bir anlatım dili olan çizgi dilini kullanarak organelleri konuşturdular, sorumluluklarını ve birbirleriyle olan ilişkilerini karikatür diliyle anlatmaya çalıştılar. Yapılan çalışma sonucunda başarılı bulunan 6 öğrenci okul müdürü Ömer Eyüboğlu tarafından ödüllendirildi. Atölye çalışması sounda kısa bir konuşma yapan Adnan Taç “Bu noktada eğitimin sanatla desteklenmesi gerektiğini, algının daha etkin ve kalıcı olabileceğini söyleyerek, duyarlılık gösteren NET Koleji idaresine teşekkür etti.” 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
ELVEDA ALFREDO OYUNU PRÖMİYER YAPTI
            Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Elveda Alfredo” ile
2018-2019 SANAT SEZONU OYUNUMUZ ELVEDA ALFREDO
          Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tir
10 ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNDE KARMA KARİKATÜR SERGİSİ
    Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekl
ANKARA, TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINDA KANLI GÖMLEK OYUNUNU OYNADIK...
    Trabzon Valiliğinin himayesinde, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 03-0
ANKARA, TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINDA HERKES OYUNCU OYUNUNU OYNADIK...
    Trabzon Valiliğinin himayesinde, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 03-0
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta