ETKİNLİKLER
2019-2020 SEZON OYUNUMUZ GERGİN AİLE İLE PERDELERİ AÇIYORUZ
15 Ocak 2020

 

Mizah Sanatı Derneği'nin Gugulumdakiler Tiyatrosu 2019-2020 sanat sezonunu "Gergin Aile" oyunu ile açıyor. Şükrü Üçüncü'nün yazdığı, Hüseyin Sabri Kurtuldu'nun yönettiği tek perde absürt komedi tarzındaki oyunumuz 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.00'da Ortahisar Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde tiyatroseverlerle buluşuyor. İlk oyunumuza bekliyoruz. Sezon Oyunları için biletlerinizi 25 Ocak 2020 tarihinden itibaren Kalender Kafe&Lokanta ve Vira Mekan Çayevinden temin edebilirsiniz. Oyunlarımız  04-25 Şubat, 01-13-31 Mart, 09-19 Nisan 2020 tarihlerinde Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde... 

 

 

 

 

 

Oyunumuzla ilgili bilgi verelim dersek; İnsanlık her geçen gün kendi dünyasında yalnızlaşıyor. Dış etkenler ve bu etkenlere bağlı olarak gelen sosyal sorunlar da toplumun aile yapısında ciddi değişikliklere neden oluyor. Aile çatısının temelinde oluşan kırılmalar ise halkların beraberce mutlu yaşayamamasına neden oluyor. Gergin Aile adlı oyunumuzda da bu durumu gündeme getiriyoruz. Hikaye bu ya; Japonya’da bir ev ortamında, birbirinden bağımsız 9 ayrı bireyin aynı çatı altında farklı dünyaları yaşamasına değinirken, aile yapısının değerlerini nasıl kaybettiğine vurgu yapıyor. 

 

 

 

 

 

 

Hikâye; diğer bir yanıyla, insanların kendi yaşamlarını beğenmeyerek diğer yaşamlara olan ilgilileri ile kendisini değersizleştirmesine yer veriyor. Yazar bu durumu her şeye rağmen sevdiği insan için hayvan olmayı kabul eden Osman karakteri ile izleyiciye ulaştırmaya çalışıyor. Sevdiği kızı kaybetmemek için goril olmayı kabul eden Osman, evde yaşayan diğer insanların keyfi işlerini yerine getirme çabası içerisine giriyor. 

 

 

 

 

Bir süre sonra sevdiği kadına başka insanların da âşık olması ve mücadele vermeden onu elde etmeye çalıştıklarını fark ediyor. Bu aşamadan sonra çatışma ortamının doğduğunu düşünerek Goril olmaktan çıkıyor ve gerçek kimliğine dönerek mücadeleye başlıyor. Aile içerisindeki kişilik bozukluklarının mizahi bir dille anlatıldığı, çatışmaların gülmece gerginliğinde yaşandığı bir oyun izleyeceksiniz. Hikâyemizde yazar, alt metinde insan olgusunun içerisindeki vahşilikten bahsediyor ve “Yıllardır koynumda insan besliyormuşum” dedirtiyor.

 

 

 

 

 

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU SEZONU CALINTI ESERLER GALERİSİYLE AÇIYOR
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Şükrü Üçüncü’nün yazıp yönettiği ve
ÖDÜL ALAN KARİKATÜRİSTLERLE DERNEĞİMİZDEYİZ
  Mizah Sanatı Derneği olarak, Trabzon Büyükşehir Belediyesiyle birlikte düzenlediğimiz 9.
9. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI SERGİ AÇILIŞI VE ÖDÜL TÖRENİ MUHTEŞEM OLDU
  "Mizahın başkenti" Trabzon’a yakışır bir organizasyonla sanatçılar ödüllerini
TİYATRODA 10. YIL GUGULUMDAKİLER KİTABIMIZ ÇIKTI
  2011 yılında Mizah Sanatı Derneği çatısı altında kuruluşu gerçekleşen GUGULUMDAKİL
9. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLANDI
  Kaybettiğimiz Trabzonlu karikatür sanatçıları Ziya Ramoğlu, Hikmet Aksoy ve Harun
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta