ETKİNLİKLER
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU SEZONU CALINTI ESERLER GALERİSİYLE AÇIYOR
27 Kasım 2022
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Şükrü Üçüncü’nün yazıp yönettiği ve oyuncu olarak da rol aldığı “Çalıntı Eserler Galarisi” oyunu ile 27 Ocak 2022 tarihinde 2020-2021 sanat sezonu açıyor.


 
27 Ocak 2022 Perşembe günü saat 20.00 de Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde prömiyer yapacak olan Gugulumdakiler Tiyatrosu bu sezon oyununda kara mizah ve komediyi harmanlayarak her zaman olduğu gibi seyircisine güzel tiyatro akşamları yaşatacak.

Oyun, her sezon hazırlanan ayrıntılı dekordan uzak, geniş oyuncu kadrosu, özenle hazırlanmış kostümleriyle sahneye konuyor. Kara mizah temelinde düşündürürken, komedisiyle gülümseten, zaman zaman kaoslar yaşatan “Çalıntı Eserler Galerisi” oyununu yine çok beğeneceksiniz.

Oyun, dünyanın çeşitli ülkelerinden çalınarak galeri adı altında bir depoda tutulan ve tarihe adını yazdıran ünlü karakterlerin heykel ve tablolarının galerideki güvenlikçinin hayal dünyasında canlandırılmasıyla başlar. Galeride uzun yılar görevli olan ve neredeyse hiç insan yüzü görmemiş güvenlik görevlisi, tabloların kendisiyle konuştuğunu sanmaktadır.

Bu canlandırmalarda ünlü karakterlerin tablo ve heykelleri tarihteki kimliklerine kavuşur ve aralarındaki rekabet ve çatışma bir türlü bitmez. Mayıs ayı sonuna kadar oynanması düşünülen oyun için tiyatro severler, sezon süresince oyun biletlerini Trabzon Sanatevinden temin edebilecek, dernek telefonu (0530 785 70 72) üzerinden ve sosyal paylaşım sayfalarından rezervasyon yaptırabilecekler, oyun tarihlerini öğrenebilecekler.
Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU SEZONU CALINTI ESERLER GALERİSİYLE AÇIYOR
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Şükrü Üçüncü’nün yazıp yönettiği ve
ÖDÜL ALAN KARİKATÜRİSTLERLE DERNEĞİMİZDEYİZ
  Mizah Sanatı Derneği olarak, Trabzon Büyükşehir Belediyesiyle birlikte düzenlediğimiz 9.
9. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI SERGİ AÇILIŞI VE ÖDÜL TÖRENİ MUHTEŞEM OLDU
  "Mizahın başkenti" Trabzon’a yakışır bir organizasyonla sanatçılar ödüllerini
TİYATRODA 10. YIL GUGULUMDAKİLER KİTABIMIZ ÇIKTI
  2011 yılında Mizah Sanatı Derneği çatısı altında kuruluşu gerçekleşen GUGULUMDAKİL
9. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLANDI
  Kaybettiğimiz Trabzonlu karikatür sanatçıları Ziya Ramoğlu, Hikmet Aksoy ve Harun
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta