ETKİNLİKLER
ÖZGÜR DOĞDUN KÖLE OLMA...
11 Kasım 2014

 

Hayrat Kaymakamlığı’nın sürdürdüğü “Özgür Doğdun Köle Olma” sosyal amaçlı projesine Mizah Sanatı Derneği, Gugulumdakiler Tiyatrosu’nun oynadığı “ Bi Sıkıntı Yok” oyunu ile destek verdi. Hayrat Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, Hayrat Belediyesi, Hayrat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Hayrat İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün birlikte sürdürdükleri “Özgür Doğdun Köle Olma” isimli sosyal amaçlı projeleri kapsamında Trabzon’da bir etkinlik gerçekleştirdiler. Madde bağımlılığına karşı gençleri eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla yürütülen proje kapsamında Hayrat ilçesinden köy ve mahalle muhtarları, veliler ve 200 öğrenci Trabzon Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği otobüslerle Trabzon’a getirildi.

 

 

 

Mizah Sanatı Derneği Başkanı karikatürist Adnan Taç’ın proje kapsamında çizdiği karikatürün basılı olduğu tişörtleri giyen liseli öğrenciler Trabzon’u bir süre gezdikten sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan sahnesinde gerçekleştirilen etkinliğe katıldılar. Etkinlik, Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Hayrat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Pınar Deniz,  Hayrat Nüfus Müdürü Ruhi Çam, köy ve mahalle muhtarları, veliler ve öğrencilerin katılımıyla başladı.

 

 

Etkinliğin ilk bölümünde, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlar Şube Müdürlüğünde görevli personel Murat Alp Arslan’ın sunduğu madde bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme söyleşisi yapıldı. 

 

 

 

Söyleşinin ardından; Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu, madde bağımlılığı alışkanlığının insanlar üzerindeki olumsuzluklarını mizahi bir anlatımla gözler önüne seren “Bi Sıkıntı Yok” oyunu oynandı. İşlediği konuya bağlı olarak, sürdürülen proje kapsamında Hayrat Kaymakamlığının talebi üzerine oynanan oyunu gençler büyük beğeni ile izlediler.

 

 

Sosyal amaçlı böyle bir projeye destek veren Mizah Sanatı Derneği; Daha önce de “Dünya Tiyatrolar Günü”nde ücretsiz oyun oynak ve Soma maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine maddi destek sağlamak gibi sosyal duyarlılıkları nedeniyle takdir toplamaktadır.

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü,
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNİ AÇIYORUZ
    Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğ
KURTULUŞUNUN 101. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINA KATILDIK
Trabzon Vakfı tarafından Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 21-26 Şubat 2
1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta