ETKİNLİKLER
ÖZGÜR DOĞDUN KÖLE OLMA...
11 Kasım 2014

 

Hayrat Kaymakamlığı’nın sürdürdüğü “Özgür Doğdun Köle Olma” sosyal amaçlı projesine Mizah Sanatı Derneği, Gugulumdakiler Tiyatrosu’nun oynadığı “ Bi Sıkıntı Yok” oyunu ile destek verdi. Hayrat Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, Hayrat Belediyesi, Hayrat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Hayrat İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün birlikte sürdürdükleri “Özgür Doğdun Köle Olma” isimli sosyal amaçlı projeleri kapsamında Trabzon’da bir etkinlik gerçekleştirdiler. Madde bağımlılığına karşı gençleri eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla yürütülen proje kapsamında Hayrat ilçesinden köy ve mahalle muhtarları, veliler ve 200 öğrenci Trabzon Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği otobüslerle Trabzon’a getirildi.

 

 

 

Mizah Sanatı Derneği Başkanı karikatürist Adnan Taç’ın proje kapsamında çizdiği karikatürün basılı olduğu tişörtleri giyen liseli öğrenciler Trabzon’u bir süre gezdikten sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan sahnesinde gerçekleştirilen etkinliğe katıldılar. Etkinlik, Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Hayrat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Pınar Deniz,  Hayrat Nüfus Müdürü Ruhi Çam, köy ve mahalle muhtarları, veliler ve öğrencilerin katılımıyla başladı.

 

 

Etkinliğin ilk bölümünde, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlar Şube Müdürlüğünde görevli personel Murat Alp Arslan’ın sunduğu madde bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme söyleşisi yapıldı. 

 

 

 

Söyleşinin ardından; Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu, madde bağımlılığı alışkanlığının insanlar üzerindeki olumsuzluklarını mizahi bir anlatımla gözler önüne seren “Bi Sıkıntı Yok” oyunu oynandı. İşlediği konuya bağlı olarak, sürdürülen proje kapsamında Hayrat Kaymakamlığının talebi üzerine oynanan oyunu gençler büyük beğeni ile izlediler.

 

 

Sosyal amaçlı böyle bir projeye destek veren Mizah Sanatı Derneği; Daha önce de “Dünya Tiyatrolar Günü”nde ücretsiz oyun oynak ve Soma maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine maddi destek sağlamak gibi sosyal duyarlılıkları nedeniyle takdir toplamaktadır.

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7 GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE DAVET
  7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE ÇAĞRI   Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü
ELVEDA ALFREDO 2019 YILI OYUN TAKVİMİ
    09 Kasım 2018 tarihinde seyircisiyle buluşan Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatro
ELVEDA ALFREDO OYUNU PRÖMİYER YAPTI
            Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Elveda Alfredo” ile
2018-2019 SANAT SEZONU OYUNUMUZ ELVEDA ALFREDO
          Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tir
10 ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNDE KARMA KARİKATÜR SERGİSİ
    Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekl
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta