ETKİNLİKLER
ELVEDA ALFREDO OYUNU PRÖMİYER YAPTI
16 Kasım 2018

 

 

 

 

 

 

Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Elveda Alfredo” ile perdelerini açtı. Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tirjedi türünde tek perde bir oyun ile açtı. Şükrü Üçüncü’nün yazdığı, Hüseyin Sabri Kurtuldu’nun yönettiği “Elveda Alfredo” oyunu Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde seyircisiyle buluştu. Oyun ilginç gelişmelerle yine izleyenlerine güzel tiyatro akşamı yaşattı.

 


 

 

 

Oyun öncesi; tiyatroya destek olan kurum ve kuruluşlar unutulmadı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve ana sponsor NTC Medya adına imtiyaz sahibi Mehmet Yiğit Alp programları nedeniyle törene katılamadılar. Ortahisar Kent Konseyi adına Başkan Dündar Ayyıldız, Yusuf Rizeli Reklamcılık adına yönetim kurulu başkanı Yusuf Rizeli, İmperial Hastanesi adına müdür yardımcısı Fatma Ülker, Merkez Pekünlü pide adına müessese müdürü Birol Ceylan, Karfo Ajans adına imtiyaz sahibi Ercan Yetimoğlu törene katılarak plaketlerini aldılar.

 


 


 


Mizah tabanlı komedi oyunları ile salonları doldurup taşıran Gugulumdakiler Tiyatrosu, bu yıl trajedi türü interaktif bir oyunla seyircilerinin karşısına çıktılar. Tiyatro salonunun her noktasını, seyirciyi de içerisine katarak kullanan oyuncular büyük beğeni topladı. Salonun tıklım, tıklım dolu olduğu prömiyer gecesinde, Gugulumdakiler Tiyatrosu tarihte yaşanmış bir olayı günümüze taşıyarak, kurgusuyla interaktif tiyatronun en güzel örneğini sundu. Oyun kahramanı Alfredo; sanata ve özellikle tiyatroya rasyonel ve bir o kadar da postmodern yaklaşım sergileyen bir karakterdir. Bu yapı, ona inanan grup arkadaşları tarafından destek görünce daha da belirginleşir. Onlara göre sanat, artık geleneksel, sıkıcı ve monolog yapısının dışına çıkmak ve daha interaktif icra edilmek durumundadır.

 


 

 


Tüm baskı ve ötekileştirme çabalarına karşın geleneksel yapı tarafından anarşizm olarak tanımlanabilecek bir gövde gösterisi yapmaya kalkışırlar. Madrid’in ünlü bir sanat merkezinde sergilenmekte olan klasik bir tiyatro gösterisini basarak seslerini duyurmaya çalışırlar. Olaylar bundan sonra birtakım komikliklere sahne olsa da ilginç bir şekilde trajediye dönüşür. Yılsonuna kadar; 23 Kasım, 7 Aralık, 18 Aralık tarihlerinde oynanacak oyunun biletleri Kalender Kafe ve Lokanta, Ra Kitapevinden temin edilebilecek.
ELVEDA ALFREDO OYUNU PRÖMİYER YAPTI
            Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Elveda Alfredo” ile
2018-2019 SANAT SEZONU OYUNUMUZ ELVEDA ALFREDO
          Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tir
10 ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNDE KARMA KARİKATÜR SERGİSİ
    Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekl
ANKARA, TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINDA KANLI GÖMLEK OYUNUNU OYNADIK...
    Trabzon Valiliğinin himayesinde, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 03-0
ANKARA, TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINDA HERKES OYUNCU OYUNUNU OYNADIK...
    Trabzon Valiliğinin himayesinde, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 03-0
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta