ETKİNLİKLER
6. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILDI...
17 Mart 2018

 

Mizah Sanatı Derneği olarak organize ettiğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün katkıları, Trabzon Fotoğrafevi Derneği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin katkıları ile Mizah Sanatı Derneği tarafından düzenlenen 6. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 16 Mart 20128 tarihinde saat 17.30’da açıldı. Serginin açılışını vali yardımcısı ve Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkan vekili Selahattin Çebi, KTÜ. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Sonay Çevik, Trabzon Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Feyhan Kurnaz, Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ali Kahveci, Trabzon Fotoğrafevi Derneği Başkanı Nehir Yılmaz İlyas, STK Temsilcileri ve davetliler birlikte yaptılar.

 

 

 

 

 

 

Açılışta Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Feyhan Kurnaz ve vali yardımcısı Numan Hatipoğlu birer konuşma yaparak mizahın Trabzondaki yerine vurgu yaptılar. Trabzon'da yaşayan mizah damarını canlı tutarak sürekliliğini sağlamak gerektiğini, bunu yaparken kent tanıtımına ve gelensel kültürünün yaşatılmasına katkı yapıldığına vurgu yapıldı. Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün teknik desteği ile Güzel Sanatlar Galerisinde açılan sergide karikatür, fotoğraf ve üç boyutlu görsel mizahi tasarımlar yer almaktadır. 

 

 

 

 

 

 

Geleneksel hale getirilen sergi açılışında geçen yıl yapılan 5. Görsel Mizahi Yapıtlar sergisi albümü katılımcılara ücretsiz dağıtıldı. Sergi 16-24 Mart 2018 tarihleri arasında açık kalacak. Sergiden amaç; yaşamı mizah ile algılayan ve bir yaşam biçim olarak benimseyen Karadeniz insanının, mizaha dönük yüzünü besleyen mizah damarını kentte canlı tutmaktır. Bunu yaparken mizahı kaldırabilen karikatür, fotoğraf ve üç boyutlu görsel mizahi tasarımlarla gelenekselleştirmek, Trabzon’da sürekliliğini sağlamak ve tanıtımına destek olmaktır.

 

 

 

 

 

 

Sergide karikatür alanında Adnan Taç, Ali Bulca, Altan Özeskici, Aşkın Ayrancıoğlu, Barış Uzun, Bülent Sümer, Cumhur Gazioğlu, Devrim Demiral, Engin Selçuk, Hikmet Aksoy, İsmail Kar, Jia Rui Jun, Lütfü Çakın, Muammer Kotbaş, Murat İlhan, Orhan Zafer, Tamer Küçük, Zekeriya İskefyeli, Ziya Ramoğlu’nun eserleri, fotoğrafta;  Emine Hülya Namlı, Erol Özer, Fatma Kaşıkcı, Mehmet Selçuk, Mustafa Reşat Sümerkan, Nehir Yılmaz İlyas, Özkan Köse, Salih Hayal, Şenol Erdener, Şükrü Üçüncü, heykelimsi tasarımlarda; Mehmet Aslan ve Dinçer Pilgir’in eserleri yer almaktadır. 


Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7 GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE DAVET
  7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE ÇAĞRI   Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü
ELVEDA ALFREDO 2019 YILI OYUN TAKVİMİ
    09 Kasım 2018 tarihinde seyircisiyle buluşan Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatro
ELVEDA ALFREDO OYUNU PRÖMİYER YAPTI
            Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Elveda Alfredo” ile
2018-2019 SANAT SEZONU OYUNUMUZ ELVEDA ALFREDO
          Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tir
10 ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNDE KARMA KARİKATÜR SERGİSİ
    Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekl
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta