ETKİNLİKLER
GUGULUMDAKİLER TİYATROSUNDAN SOSYAL SORUMLULUK
19 Ocak 2019

 

Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tirjedi türünde tek perde “Elveda Alfredo” oyunu ile açtı. Şükrü Üçüncü’nün yazdığı, Hüseyin Sabri Kurtuldu’nun yönettiği “Elveda Alfredo” oyunu, prömiyerini yaptığı 9 Kasım 2018 tarihinden bu güne kapalı gişe oynamaya devam ediyor.
Mizah tabanlı oyunlarla salonları doldurup taşıran Gugulumdakiler Tiyatrosu, yüksek izlenme oranı başarısına sosyal sorumluluk başarılarını da eklemeye devam ediyor. Geçmiş sezonlarda Hayrat Kaymakamlığı ile madde bağımlılığı “Özgür Doğdun Köle Olma” projesi, Soma maden kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine yardım kampanyası, Trabzon İnşaat Mühendisleri Odası “Taşkın ve Heyelan” sempozyumu gibi kampanya ve projelerde sosyal sorumluluk üstlenmiş ve oyunlar oynamıştır. 

Gugulumdakiler Tiyatrosu sosyal sorumluluk bilincine bu sezon yenilerini de eklemeyi sürdürdü. Bu kapsamda Anadolu Engelliler Derneği yararına ve Rize Kalkande ilçesi Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine oynadılar. Kalkandere ilçesinden Trabzon’a öğretmenleriyle birlikte gelen öğrenciler “Elveda Alfredo” oyununu büyük bir zevkle izlediler ve çok beğendiler. Oyun sonrasında öğrencilerin tiyatro kültürüne katkı sağlaması amacıyla önemli bir sorumluluk daha yerine getirildi. Oyuncular sahnede, öğrenciler koltuklarında “Geleceğin Tiyatrocuları” başlıklı bir de söyleşi yaptılar. Söyleşide izledikleri oyun üzerine ve tiyatro üzerine güzel bir söyleşi ile programı sonuçlandırdılar.

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü,
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNİ AÇIYORUZ
    Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğ
KURTULUŞUNUN 101. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINA KATILDIK
Trabzon Vakfı tarafından Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 21-26 Şubat 2
1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta