ETKİNLİKLER
8. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE DAVET
16 Aralık 2019


Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün teknik desteği ile Mizah Sanatı Derneği'nin düzenlediği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Trabzon Fotoğrafevi Derneği  ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği'nin desteklediği 8. Görsel Mizahi yapıtlar sergisinin 20-28 Mart 2020 tarihleri arasında açılacaktır.

 

 

8. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisine katılma şartları;


1.  Karikatür, fotoğraf, heykel disiplinlerindeki eserleri içermektedir.


2. Sergiye, ilgili disiplinlerde kent içi-kent dışında faaliyet gösteren Trabzonlu sanatçılar ile “Trabzon’dan yolu geçen” sanatçılar katılabilecektir.


3.  Konu sınırlaması olmakla birlikte sergilenecek eserler KOMİK VE GÜLMECE içerikli olmalıdır.


4.  Eserlerini geliş-gidiş (kargo) giderleri katılımcıya aittir.  


5. Sanatçılar karikatür, fotoğraf ve heykel alanında toplamda en fazla 4 eser ile katılabilecektir. Sergi mekanının ve sergi albümünün imkanları dikkate alınarak katılımcı sanatçılar tarafından eserler öncelik sırasına göre numaralandırılacaktır. Bu işlem azaltılmaya gidilmesi durumunda organizasyona kolaylık sağlayacaktır.


6.  Karikatür ve fotoğraflarda ebat 50x70 cm. olacaktır. Eserlerin asılabilmesi için arkalarının askı sistemine uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Gönderilecek fotoğraf eserlerde bilgisayar programları (Photoshop veya benzer programlar) kullanılarak içerik kurgulaması yapılmamış olmalıdır.

 


 

 

 

7. Her katılımcı bastırılacak sergi albümünde kullanılmak üzere bilgisayar ortamında word dosyasına yazılı kısa özgeçmişi (özgeçmişler, ayrılan sayfa olanaklarına göre kısaltılabilir), .jpg formatında 300 dp yüksek çözünürlükte taranmış kişisel fotoğrafı ve sergiye katılacağı eserlerin görsellerini, büyük boyutlu dosyaların gönderilmesine imkan sağlayan we-Transfer, Google Drive gibi programlar üzerinden Mizah Sanatı Derneği’nin e-postamizahsanatidernegi@gmail.com adresine 15 Şubat 2020 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.


8.  Katılımcılar, sergilemeye hazır halde basılı eserlerini, zarar görmeyecek şekilde ambalajlayarak paketlerin üzerine“8.Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi” ibaresini yazmak suretiyle kargo ile ya da elden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ortahisar / Trabzon adresine teslim edeceklerdir. Eser teslim etme süresi 15 Şubat - 25 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak ve 25 Şubat 2020 tarihinde saat 17.00'da sona erecektir. Bu tarihten sonra gelen eserler dikkate alınmayacaktır.


9.  Organizasyon Kurulu, sergilemeye yönelik düzenleme yapma yetkisine sahiptir.


10. Belirtilen şartları taşımayan eserler ve şartnamede istenenleri yerine getirmeyen sanatçıların eserleri sergileme ve sergi albümü dışında bırakılacaktır. Basımı yapılan 7. Görsel Mizahi Yapıtlar Albümü, 20 Mart 2020 tarihinde açılışı yapılacak olan 8. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisinde sanatçılarımıza ve sanatseverlerimize takdim edilecektir.

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
KARİKATÜR SANATÇISI HARUN YAVRUOĞLU ARAMIZDAN AYRILDI...
Trabzon sanat ve basın camiasının değerlerinden, Taka Gazetesi yayın danışmanı karikatürist
KARİKATÜRÜN USTASI HİKMET AKSOY'U KAYBETTİK
  Trabzon'un duayen Gazetecilerinden, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti onursal başkanı, gazet
8. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİMİZ ERTELENMİŞTİR
Dünya genelinde etkili olan ve sağlığımızı tehdit eden coronavirüs salgını nedeniyle ted
BAŞKANIMIZ ADNAN TAÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR ARAŞTIRMA KURULU ÜYESİ OLDU
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında uzun süredir toplanam
TAMER KÜÇÜK KARİKATÜR SERGİSİ AÇTI
Derneğimizin üyesi karikatürcü Tamer Küçük, 4. Kişisel sergisi olan "Bize Her Yer Trabzon
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta