ETKİNLİKLER
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU ANKARA FUAR ETKİNLİKLERİNDE...
12 Şubat 2014

“Bi Sıkıntı Yok”; Mert Kes’in yazdığı, Tamer Küçük’ün sahneye uyarladığı, Hüseyin Sabri Kurtuldu’nun yönettiği, Murat Aşar, Hüseyin Sabri Kurtuldu, Ali Kemal Yılmaz, Tamer Küçük, Şükrü Üçüncü, Kübra Genç, Mahmut Mutaf, Adnan Cemil Müftüoğlu’nun oynadığı, ses ve ışıkta Mustafa Bayrak, Dekorda Mahmut Mutaf, Görsel Tasarımda Bülent Sümer, Fotoğraflarda Mustafa Reşat Sümerkan’ın görev aldığı yanlış anlama ve günü kurtarma üzerine yazılmış tek perdelik bir komedi oyunudur.
Orhan, annesinden babasından ayrı yaşamaktadır ve sözlüsü Cansu’dan ayrılmıştır. Bu ayrılık acısı yüzünden hayat görüşlerine değer verdiği Tamer’den fikir almak ister. Tamer’in karanlık işler yaptığından ve çevresinden haberi olmayan Orhan o gece kendinde değildir. Sabah kalktığında ise Tamer’in verdiği fikri beğenmez. O gün Orhan’ın babası gelecektir. Orhan evden çıkar. Orhan kiracıdır ve ev sahibi olan Yaşar Bey çok titiz, huysuz ve örfüne adetine bağlı bir kişidir. Evde Cansu’nun elbiselerini giyinerek dolaşan Tamer’i görünce çileden çıkar.

 


Gerginlik bununla da bitmez. Tamer evde yalnız olmanın zevkini çıkarmak ister ve fırsat bu fırsat eve bir kadın çağırmak için telefona sarılır. Ancak kadın yerine yanlışlıkla iki yıl önce hapishanede beraber kaldığı Bali Şükrü’yü arar. Şükrü’yü eve çağırır. Ev sahibi Yaşar Bey evi basınca Şükrü olayı kurtarmak için aklına gelen hınzır bir planı oynamaya başlar.
İşte bundan sonra işler arap saçına döner. Ev sahibi Yaşar Bey, Orhan’ın babası Emin bey, Cansu ve sonradan eve gelen sürpriz kişiler ve kayıp bir çanta…
Bu kadar karışık ve şaşırtıcı bir şekilde gelişen olaylara rağmen kişiler soğukkanlılıklarını korumak için “Bi sıkıntı yok” diyerek geçiştirmeye çalışsalar da “Bi sıkıntı Yok” başlarına çok büyük sıkıntılar açacaktır…

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7 GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE DAVET
  7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNE ÇAĞRI   Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü
ELVEDA ALFREDO 2019 YILI OYUN TAKVİMİ
    09 Kasım 2018 tarihinde seyircisiyle buluşan Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatro
ELVEDA ALFREDO OYUNU PRÖMİYER YAPTI
            Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Elveda Alfredo” ile
2018-2019 SANAT SEZONU OYUNUMUZ ELVEDA ALFREDO
          Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tir
10 ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNDE KARMA KARİKATÜR SERGİSİ
    Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekl
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta