ETKİNLİKLER
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU ANKARA FUAR ETKİNLİKLERİNDE...
12 Şubat 2014

“Bi Sıkıntı Yok”; Mert Kes’in yazdığı, Tamer Küçük’ün sahneye uyarladığı, Hüseyin Sabri Kurtuldu’nun yönettiği, Murat Aşar, Hüseyin Sabri Kurtuldu, Ali Kemal Yılmaz, Tamer Küçük, Şükrü Üçüncü, Kübra Genç, Mahmut Mutaf, Adnan Cemil Müftüoğlu’nun oynadığı, ses ve ışıkta Mustafa Bayrak, Dekorda Mahmut Mutaf, Görsel Tasarımda Bülent Sümer, Fotoğraflarda Mustafa Reşat Sümerkan’ın görev aldığı yanlış anlama ve günü kurtarma üzerine yazılmış tek perdelik bir komedi oyunudur.
Orhan, annesinden babasından ayrı yaşamaktadır ve sözlüsü Cansu’dan ayrılmıştır. Bu ayrılık acısı yüzünden hayat görüşlerine değer verdiği Tamer’den fikir almak ister. Tamer’in karanlık işler yaptığından ve çevresinden haberi olmayan Orhan o gece kendinde değildir. Sabah kalktığında ise Tamer’in verdiği fikri beğenmez. O gün Orhan’ın babası gelecektir. Orhan evden çıkar. Orhan kiracıdır ve ev sahibi olan Yaşar Bey çok titiz, huysuz ve örfüne adetine bağlı bir kişidir. Evde Cansu’nun elbiselerini giyinerek dolaşan Tamer’i görünce çileden çıkar.

 


Gerginlik bununla da bitmez. Tamer evde yalnız olmanın zevkini çıkarmak ister ve fırsat bu fırsat eve bir kadın çağırmak için telefona sarılır. Ancak kadın yerine yanlışlıkla iki yıl önce hapishanede beraber kaldığı Bali Şükrü’yü arar. Şükrü’yü eve çağırır. Ev sahibi Yaşar Bey evi basınca Şükrü olayı kurtarmak için aklına gelen hınzır bir planı oynamaya başlar.
İşte bundan sonra işler arap saçına döner. Ev sahibi Yaşar Bey, Orhan’ın babası Emin bey, Cansu ve sonradan eve gelen sürpriz kişiler ve kayıp bir çanta…
Bu kadar karışık ve şaşırtıcı bir şekilde gelişen olaylara rağmen kişiler soğukkanlılıklarını korumak için “Bi sıkıntı yok” diyerek geçiştirmeye çalışsalar da “Bi sıkıntı Yok” başlarına çok büyük sıkıntılar açacaktır…

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü,
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNİ AÇIYORUZ
    Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğ
KURTULUŞUNUN 101. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINA KATILDIK
Trabzon Vakfı tarafından Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 21-26 Şubat 2
1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta