ETKİNLİKLER
2015 SEZONU OYUNUMUZ 'BİZ BUNU ÇOK DÜŞÜNDÜK' SEYİRCİSİYLE BULUŞTU...
27 Ocak 2015

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Kısa adı MİZAHDER olan Mizah Sanatı Derneği’nin Gugulumdakiler Tiyatrosu 2015 sanat sezonunu Tamer Küçük’ün yazdığı, Ali Kemal Yılmaz’ın yönettiği “Biz Bunu Çok Düşündük” isimli nefis bir komedi oyunu ile açtı. Bu sezon oyunu için Gugulumdakiler Tiyatrosuna Bizim Neslin Uşakları Derneği ana sponsor oldu. Çaykur, Trabzonspor, İmperial Hastanesi, Yusuf Rizeli Reklamcılık, Şehir Işıkları Reklamcılık, Gündönümü Tour, Çim-Art Otomotiv, Sezgin Otel sponsor olurken Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, KTÜ, Trabzon Ticaret Sanayi Odası destekleyen kurumlar arasında yer aldı.

 

 

 

 

 

Prömiyerini Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde yapan Gugulumdakiler tiyatrosu, salonu tamamen dolduran tiyatroseverleri yine gülmekten kırdı geçirdi. Oyunda Ali Kemal Yılmaz, Hüseyin Sabri Kurtuldu, Tamer Küçük, Murat Aşar, Erkan Yüce, Şükrü Üçüncü, Kübra Genç, Adnan Cemil Müftüoğlu, Mahmut Mutaf, Canan Güney, Yasemin İnan rol aldılar. Oyunun kostüm ve makyajı Elvan Hayali Demirci, ışık ve sesi Emre Yeşilyurt, dekoru Mahmut Mutaf yaparken, görsel tasarımlarını Bülent Sümer, fotoğraflarını Mustafa Reşat Sümerkan görüntüledi.

 

 

 

 

Gugulumdakiler Tiyatrosu, son iki sezondur sahneye koyduğu dram-komedi tarzı oyunlarla ciddi bir mizah olgusu yaratırken hem düşündüren, hem de güldüren oyun konsepti ile tiyatro severlerin büyük ilgisini gördü. Bölge insanının sosyal yaşantısı üzerine kurgulanan ve gündelik diyalogların oyun içerisine fıkra tadında serpiştirildiği “Biz Bunu Çok Düşündük” isimli oyunlarıyla tiyatro severler bu sezon da çok hoş vakit geçirecekler. Oyun kurgusu, diyalogları, kostümü ve dekoru ile nefis bir sahne oluşturan Gugulumdakiler Tiyatrosunu tiyatroseverler bir kez değil birçok kez izleyecekler. Şimdiden yerlerini ayırtmalarını tavsiye ediyoruz…

 

 

 

 

 

Oyun kısaca şöyle gelişiyor; Arkadaşları bir gün acı haberi alır. Yunus hastadır ve o yüzden mahalledeki kahvehaneyi satmak istemektedir. Bu durum karşısında Temel, Muhittin, Şükrü ve Hüseyin arsası ile birlikte kahvehaneyi satar ve parasını yunusa gönderirler. Başta kahvehane olmak üzere diğer mülkler satılınca hepsi bir yerlere dağılır ve birbirlerinden habersiz yaşamaya devam ederler. İşte oyun bu noktadan sonra başlar. Aradan tam 16 yıl geçmiştir. Tesadüf eseri Temel karısı Fadime’nin politikaya atılmak istemesi sonucu televizyondan gördüğü modacı İsoş’u aramasıyla olaylar gelişir. İsoş’u arayan Temel, 16 yıl sonra Kahveci Muhittin’e rastlar. Tesadüf budur ki İsoş diye aradığı kişi de Hüseyin’dir. 16 yıl önce ayrılan arkadaşlar; Memleket özlemlerini, hayatlarındaki değişiklikleri ve değişimleri, komik ve eğlenceli bir şekilde yeniden yaşarken,16 yıl önce Yunus’un kendilerine oyun ettiğini ve çocuklarına yaptıklarını anlamalarıyla olayların akışı da ilginç ve komik bir şekilde değişir.

 

KESİNLEŞEN OYUN TARİHLERİMİZ...

11 ŞUBAT, 25 MART, 31 MART, 08 NİSAN, 22 NİSAN 2015  SAAT:20.00 TRABZON DEVLET TİYATROSU

25 ŞUBAT 2015  SAAT: 20.00  KTÜ.FAHİH KAMPÜSÜ/SÖĞÜTLÜ MAHMUT GOLOĞLU ODİTORYUMU

13 MART 2015 SAAT: 20.00  HAMAMİZADE İHSANBEY KÜLTÜR MERKEZİ SALON-2

25 NİSAN 2015  SAAT:20.00  KTÜ.OSMAN TURAN KOGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

 

OYUNLAR İÇİN İRTİBAT NOKTALARI...

Trabzon Sanatevi, Derya Kitabevi, RA Kitabevi, Kalender Cafe&Restoran

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü,
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNİ AÇIYORUZ
    Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğ
KURTULUŞUNUN 101. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINA KATILDIK
Trabzon Vakfı tarafından Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 21-26 Şubat 2
1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta