ETKİNLİKLER
KARADENİZ İNSANI HAYATI MİZAH İLE ALGILAR...
7 Mart 2015

 

 

 

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mizah Sanatı Derneği’nin düzenlediği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin desteklediği “3.Görsel Mizahi Yapıtlar” sergisi açıldı.


Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği 3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisini 6 Mart 2015 tarihinde Güzel Sanatlar Galerisinde açtı.

Sanatevi üyesi derneklerden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin desteklediği serginin açılışına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Emniyet Müdürü Murat Köksal, TEV Trabzon Şubesi Başkanı Hasan Melek, Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Trabzon valisi Abdil Celil Öz birer konuşma yaptılar. Adnan Taç; Karadeniz insanının hayatı mizah ile algıladığını ve mizahın Karadeniz insanı için bir yaşam biçimi olduğunu söyleyerek sergi hakkında bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız; Mizah, Karadeniz insanı için fark edilmektir. Sanatçılarımız da bu zengin kültürden beslenmektedir dedi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Karadeniz insanının mizahi yönüyle baskın bir kimliğe sahip olduğunu, kentlerin tanıtımında kültürel zenginliklerinin önemli olduğunu belirterek sanatçıların bunu yaşatmak adına çabalarını takdir ettiğini ve her zaman destek olacaklarını söyledi.

Geleneksel hale getirilen bu sergiyle; Kentin güçlü mizahi geleneği ile beslenen Trabzonlu sanatçılar, sanatın farklı araçlarını kullanarak kültürel mirası ve mizah geleneğini, zeki ve özgün kurgularla hayata taşıyorlar.

Sergide; Ziya Ramoğlu, Hikmet Aksoy, Adnan Taç, Cumhur Gazioğlu, Muammer Kotbaş, Tamer Küçük, Hakan Sümer, Bülent Sümer, Gürol Ustaömeroğlu, Barış Uzun, Orhan Zafer, Deniz Erek, Özlem Çakır, F.Uygar Kırmızıkan, Zekeriya İskefyeli’nin eserlerinden oluşan 40 karikatür, H.Fahri Gümüştekin, İdris Gençcelep, M.Turan Özdemir, M.Reşat Sümerkan, Ş.Ali İmamoğlu, Şerefettin Yetimoğlu’nun eserlerinden oluşan 10 Fotoğraf ve Hasan Fehmi Hızal’ın eserlerinden oluşan 10 heykel yer aldı. Sergi 14 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.

6. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILDI...
  Mizah Sanatı Derneği olarak organize ettiğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Trabzon K
6.GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIYOR...
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Fotoğrafevi Derneği, Trabzon Foto
TİYATRO OYUNCUMUZ TAMER KÜÇÜK VE ASENA ÖZTÜRK SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİNDE
  Trabzon'da çekimleri yapılan "Sen Anlat Karadeniz" dizisinde rol alan oyunculara kullandıklar
TRABZON MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE KARİKATÜR EĞİTİMİ
    Mizah Sanatı Derneği olarak sürdürülmekte olan "Yarının Karikatürcülerini Arıyoruz
KURTULUŞUNUN 100. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİNDE MİZAH VE KARİKATÜR SÖYLEŞİMİZ
          Ankara Trabzon Vakfı tarafından Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatglar Merkez
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta