ETKİNLİKLER
KARADENİZ İNSANI HAYATI MİZAH İLE ALGILAR...
7 Mart 2015

 

 

 

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mizah Sanatı Derneği’nin düzenlediği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin desteklediği “3.Görsel Mizahi Yapıtlar” sergisi açıldı.


Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği 3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisini 6 Mart 2015 tarihinde Güzel Sanatlar Galerisinde açtı.

Sanatevi üyesi derneklerden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin desteklediği serginin açılışına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Emniyet Müdürü Murat Köksal, TEV Trabzon Şubesi Başkanı Hasan Melek, Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Trabzon valisi Abdil Celil Öz birer konuşma yaptılar. Adnan Taç; Karadeniz insanının hayatı mizah ile algıladığını ve mizahın Karadeniz insanı için bir yaşam biçimi olduğunu söyleyerek sergi hakkında bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız; Mizah, Karadeniz insanı için fark edilmektir. Sanatçılarımız da bu zengin kültürden beslenmektedir dedi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Karadeniz insanının mizahi yönüyle baskın bir kimliğe sahip olduğunu, kentlerin tanıtımında kültürel zenginliklerinin önemli olduğunu belirterek sanatçıların bunu yaşatmak adına çabalarını takdir ettiğini ve her zaman destek olacaklarını söyledi.

Geleneksel hale getirilen bu sergiyle; Kentin güçlü mizahi geleneği ile beslenen Trabzonlu sanatçılar, sanatın farklı araçlarını kullanarak kültürel mirası ve mizah geleneğini, zeki ve özgün kurgularla hayata taşıyorlar.

Sergide; Ziya Ramoğlu, Hikmet Aksoy, Adnan Taç, Cumhur Gazioğlu, Muammer Kotbaş, Tamer Küçük, Hakan Sümer, Bülent Sümer, Gürol Ustaömeroğlu, Barış Uzun, Orhan Zafer, Deniz Erek, Özlem Çakır, F.Uygar Kırmızıkan, Zekeriya İskefyeli’nin eserlerinden oluşan 40 karikatür, H.Fahri Gümüştekin, İdris Gençcelep, M.Turan Özdemir, M.Reşat Sümerkan, Ş.Ali İmamoğlu, Şerefettin Yetimoğlu’nun eserlerinden oluşan 10 Fotoğraf ve Hasan Fehmi Hızal’ın eserlerinden oluşan 10 heykel yer aldı. Sergi 14 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.

1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
TRABZON 1 NCİ MİZAH FESTİVALİ'Nİ YAPIYORUZ.
  TRABZON 1 NCİ MİZAH FESTİVALİ 9-10 ŞUBAT 2019            Gençlik ve Spor
OYUNCUMUZ ŞÜKRÜ ÜÇÜNCÜ İLE GURUR GECEMİZ
  Derneğimizin Gugulumdakiler Tiyatrosu oyuncusu Şükrü Üçüncü, oyun yazarlığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSUNDAN SOSYAL SORUMLULUK
  Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2018-2019 sanat sezonunu tirjedi türünde tek p
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta