ETKİNLİKLER
5. EROL GÜNAYDIN TİYATRO GÜNLERİNDEYDİK
11 Mart 2015

 

Mizah Sanatı Derneği’nin Gugulumdakiler Tiyatrosu, Akçaabat Belediyesi 5. Erol Günaydın Tiyatro Günlerine Tamer Küçük’ün yazdığı, Ali Kemal Yılmaz’ın yönettiği “Biz Bunu Çok Düşündük” isimli oyunlarıyla katıldılar. Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu; Tiyatro günlerinin kapanışında oynadığı final oyunu ile salonu gülmekten kırıp geçirirken, zaman zaman duyguya boğan akışıyla büyük beğeni topladı. 

Salonu tıklım tıklım dolduran tiyatro severler arasında Düzköy Kaymakamı Hüseyin Baş, İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Selçuk, Akçaabatlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Köse, İlçe Baro temsilcisi Ali Bozali, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Daire Amirleri, Trabzon’daki bazı tiyatro yönetmenleri yer aldı. 


 

Gugulumdakiler Tiyatrosunun son üç sezondur sahneye koyduğu dram-komedi tarzı oyunlarla ciddi bir mizah olgusu yaratırken hem düşündüren, hem de güldüren oyun konsepti ile Akçaabatlı tiyatro severlerden de büyük ilgi gördü. Bölge insanının sosyal yaşantısı üzerine kurgulanan ve gündelik diyalogların oyun içerisine fıkra tadında serpiştirildiği “Biz Bunu Çok Düşündük” isimli oyunlarıyla Gugulumdakiler Tiyatrosu bu sezon da mizahın güldüren ve düşündüren yüzünü göstermeye devam ediyor.
 

 

Oyun sonunda Düzköy Kaymakamı Hüseyin Baş ve İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Selçuk Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu adına genel sanat yönetmeni Adnan Taç’a plaket takdim ettiler. Oyuncu ve teknik ekibe ise katılım belgeleri verildi.

 

Oyun tarihleri kesinleşen büyük salonlar şöyle; Trabzon Devlet Tiyatrosu (25 Mart, 31 Mart, 08 Nisan, 22 Nisan 2015) KTÜ.Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi (25 Nisan 2015) Oyunlar için irtibat noktaları; Trabzon Sanatevi, Derya Kitabevi, Ra Kitabevi, Kalender Kafe&Restoran…

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü,
7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİNİ AÇIYORUZ
    Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğ
KURTULUŞUNUN 101. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINA KATILDIK
Trabzon Vakfı tarafından Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 21-26 Şubat 2
1. MİZAH FESTİVALİ MİZAHLA DOLU DOLU GEÇTİ
  Trabzon’da ilk kez düzenlenen ve Türk Mizahının usta yazar ve çizerlerinin katıldığı
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU DENTRABZON İÇİN OYNADI...
Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu Dentrabzon Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği
Adres
: Kunduracılar Cad. Neşe Sok. No:1/2 TRABZON
GSM
: 0530 785 70 72
E-Posta